gefeliciTAART.nl - Black Friday

Op dinsdag 11 juni is het weer zover: de International Day of Play. Deze wereldwijde dag – sinds 2024 officieel erkend door de Verenigde Naties – staat volledig in het teken van het belang van spelen voor kinderen. En dat is allesbehalve vanzelfsprekend. Zeker niet voor kinderen in oorlogs- of rampgebieden.

De organisatie Right To Play roept daarom op om op 11 juni massaal mee te doen aan Het Grootste Speelmoment ter Wereld. Het idee? Gewoon 25 minuten spelen. Met je kinderen, je klas, je collega’s of buren. Samen laten we zien dat spelen ertoe doet.

 

Waarom spelen meer is dan alleen plezier maken

Als ouder weet je hoe belangrijk spelen is voor je kind. Maar wist je dat miljoenen kinderen wereldwijd deze kans niet krijgen? Door oorlog, armoede of natuurrampen leven zij in een constante staat van angst en onzekerheid. Hun jeugd staat op pauze. En juist dan is spelen geen luxe, maar noodzaak.

Uit het nieuwste Play Report van Right To Play (gepubliceerd op 11 juni 2025) blijkt dat spelen essentieel is voor de lichamelijke, mentale én sociale ontwikkeling van kinderen. Spelen geeft kinderen de kans om emoties te verwerken, zichzelf te zijn en vertrouwen op te bouwen – zelfs in de moeilijkste omstandigheden.

“In een wereld die in puin ligt, bouwt spelen op. Spelen is een kinderrecht,” zegt Marjanne van der Helm, directeur van Right To Play Nederland. “Het Grootste Speelmoment ter Wereld geeft betekenis aan die boodschap.”

 

Wat kun jij doen als ouder?

Of je nu thuis bent, op het schoolplein of op werk: iedereen kan meedoen. En hoe meer mensen meedoen, hoe groter de impact.

Speel 25 minuten
Trek eropuit met je kind(eren), speel verstoppertje, ga naar de speeltuin of pak een bordspel uit de kast. Right To Play stuurt je graag speeltips toe.

Start een actie of doneer
Met jouw bijdrage help je kinderen in crisisgebieden. Zo kunnen zij weer spelen, leren en herstellen.

Deel jouw speelmoment op social media
Post een foto of video, tag @RightToPlayNL en gebruik de hashtag #InternationalDayOfPlay. Zo maak je samen met duizenden anderen wereldwijd het belang van spelen zichtbaar.

 

Jong geleerd is oud gedaan

Tijdens de Young Impact Day in AFAS Live doen maar liefst 150.000 jongeren mee aan Het Grootste Speelmoment. En dat is precies waar het om draait: jong én oud laten zien dat spelen geen bijzaak is, maar een basisbehoefte. Niet alleen in verre landen, maar ook hier in Nederland, waar kinderen onder druk staan door prestatiedrang en mentale uitdagingen.

Dankzij donaties creëert Right To Play veilige plekken waar kinderen kunnen spelen, leren en zichzelf mogen zijn – onder begeleiding van ervaren coaches. Niet alleen ver weg, maar ook dichtbij.

 

Doe jij mee op 11 juni?

Laat zien dat jij spelen belangrijk vindt. Voor je eigen kind, maar ook voor miljoenen andere kinderen wereldwijd. 25 minuten kan echt het verschil maken.

Meer informatie of aanmelden? Kijk op www.righttoplay.nl

 

The following two tabs change content below.

Anja

Moeder van twee volwassen kinderen, creatief, denk graag out of the box en weet wat het is om kinderen op te voeden. Hier deel ik tips die je als ouder altijd wel kunt gebruiken. Daarnaast inspireer ik met artikelen over de laatste trends, uitjes, gezondheid en nog veel meer.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in